Samsung prezentuje Space Gaming Monitor i zapowiada wprowadzenie na rynek europejski modelu CRG5 240 Hz

Samsung Electronics na targach gamescom 2019 zaprezentował nowy monitor Space Gaming Monitor (SR75Q) i zapowiedział wprowadzenie na rynek europejski modelu CRG5. Space Gaming Monitor to gamingowa wersja docenianego za design monitora The Space, który charakteryzuje się 32” matrycą o rozdzielczości QHD, częstotliwością odświeżania wynoszącą 144 Hz i technologią FreeSync. Tym co wyróżnia monitor na tle innych modeli to specjalny uchwyt pozwalający przykręcić monitor do krawędzi stołu co znacząco oszczędza miejsce na blacie.

Space Gaming Monitor: Więcej przestrzeni w jaskini gracza

Po raz pierwszy zaprezentowany na targach gamescom 2019 Space Gaming Monitor (SR75Q) o wielkości 32” oferuje częstotliwość odświeżania wynoszącą 144 Hz, rozdzielczość QHD (2560 x 1440) oraz zgodność z technologią AMD FreeSync. Space Gaming Monitor podobnie jak inne modele z serii The Space wyposażony jest w unikalny system mocowania pozwalający oszczędzić miejsce na biurku. Monitor można umieścić płasko przy ścianie, a tym samym zwolnić przestrzeń na stole lub z łatwością przysunąć do siebie i dostosować kąt nachylenia.

Specjalna konstrukcja nóżki pozwala na łatwe ukrycie kabla zasilającego oraz kabla „Y” HDMI dzięki czemu unikamy plątaniny przewodów i otrzymujemy przestrzeń pozbawioną bałaganu. Co więcej, ekran z trzech stron pozbawiony jest ramki, dzięki czemu gracz ma do dyspozycji maksymalnie dużą przestrzeń roboczą. Space Gaming Monitor wyposażony jest w specjalny uchwyt przypominający imadło, który umożliwia szybkie i łatwe przymocowanie urządzenia do krawędzi każdego biurka lub stołu.

CRG5: Pierwszy na świecie zakrzywiony monitor 240 Hz

Model CRG5 charakteryzuje się bardzo wysoką częstotliwość odświeżania, którą zapewnia technologia 240 Hz RapidCurve. Zakrzywiony ekran o wielkości 27 cali i krzywiźnie 1500R oraz rozdzielczości Full HD pozwala jednym rzutem oka uzyskać szerszy ogląd sytuacji. Dodatkowo monitor jest kompatybilny z rozwiązaniem NVIDIA G-sync, które odpowiada za synchronizację karty graficznej marki NVIDIA z monitorem.

Współczynnik kontrastu wynoszący 3000:1 oznacza, że najnowszy monitor gamingowy Samsung oferuje głębsze czernie i jaśniejsze biele. Monitor CRG5 wyposażony jest zakrzywioną matrycę VA dostosowaną do pola widzenia użytkownika. Urządzenie oferuje ponadto wiele trybów gier. Tryb Gry automatycznie optymalizuje poziom czerni, kontrastu, ostrości i koloru we wszystkich typach gier. Tryb Low Input Lag Mode minimalizuje opóźnienia pomiędzy urządzeniami peryferyjnymi a wyświetlaczem, a Virtual Aim zwiększa precyzję celowania. Natomiast tryb Eye Saver Mode ogranicza emisję niebieskiego światła, by chronić oczy nawet w trakcie długiego grania.

CRG9: 49” z rozdzielczością Dual QHD

49-calowy CRG9 zapewnia liczne funkcje spotykane w monitorach z najwyższej półki. 49 cali o proporcjach 32:9 i rozdzielczość Dual Quad High Definition (QHD, 5120 x 1440) zapewnia obszar roboczy równy dwóm 27-calowym monitorom o proporcjach ekranu 16:9. Miliard kolorów, 95% pokrycie przestrzeni barw DCI-P3, HDR 1000 i szczytowa jasność wynosząca 1000 nitów zapewnia niezwykle wyraźne detale w najjaśniejszych i najciemniejszych częściach scen.

Częstotliwość odświeżania monitora wynosi 120 Hz, co minimalizuje opóźnienia i rozmycie ruchu a technologia AMD Radeon FreeSync2 HDR ogranicza przeskakiwanie i rwanie obrazu. Virtual Aim poprawia celność w pierwszoosobowych strzelankach, a zakrzywienie ekranu zapewnia graczom ultraszerokie, wciągające pole widzenia.

Monitory Samsung CRG5 oraz CRG9 w rozmiarze 49” są teraz dostępne globalnie, natomiast Space Gaming Monitor (SR75Q) będzie dostępny na całym świecie w czwartym kwartale bieżącego roku.