Kwas hialuronowy – skuteczny nie tylko w kosmetologii

Z wiekiem poziom kwasu hialuronowego spada i właśnie dlatego pojawiają się zmarszczki, a po ok. 40 roku życia zaczynają się problemy ze stawami.
W kosmetologii kwas hialuronowy znany jest już bardzo dobrze. Występuje w kremach i innych kosmetykach do pielęgnacji ciała i skóry twarzy. 

Kwas hialuronowy – ratunek dla urody

Wśród wielu pań, a także lubiących dobrze wyglądać panów, popularne są zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Wiele Pań chętnie korzysta z zabiegów upiększających twarz – wypełniają kwasem hialuronowym okolice oczu, policzki i usta. Dzięki tego typu zabiegom wypełnione miejsca stają się bardziej jędrne, gładkie i sprężyste, a co za tym idzie – wygląda się młodziej. A to dlatego, że kwas hialuronowy ma bardzo wysoką zdolność do wiązania wody, dzięki czemu poprawia stan nawodnienia skóry, stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny, a także chroni przed wolnymi rodnikami. Kwas hialuronowy zważywszy na to, że jest częścią naszego organizmu wchłania się z czasem. Dlatego zabiegi medycyny estetycznej trzeba powtarzać. Tak samo jest w przypadku stosowania kosmetyków z kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy – ratunek dla stawów

Poza dobroczynnymi właściwościami dla urody kwas hialuronowy ma także pozytywny wpływ na zdrowie, w szczególności na działanie stawów. Pełni on ważną rolę jako składnik tkanki łącznej. Dzięki jego działaniu możliwe jest wypełnianie ubytków tkanek miękkich. Kwas hialuronowy ma także wpływ na leczenie ran i zapewnia lepkość mazi stawowej. Substancja ta utrzymuje prawidłowe funkcjonowanie wszystkich struktur łącznotkankowych, stawów, więzadeł, chrząstek. Jest bardzo ważnym składnikiem organizmu, którego jednak z biegiem czasu ubywa. Wówczas skóra traci elastyczność, stawy tracą maź stawową, przez co ścierają się chrząstki łączące kości danego stawu, a chodzenie lub wykonywanie innych siłowych czynności z czasem powoduje ból. 
Odpowiednio dobrana profilaktyka podawania kwasu hialuronowego może sprawić, że ból ustanie i dojdziemy ponownie do pełnej sprawności. Dotyczy to jednak osób ok. 30 roku życia. Im później, tym trudniej odzyskać sprawność. Jednak osoby w wieku 60 lat, zażywając suplementy diety zawierające wysokie dawki kwasu hialuronowego mogą uśmierzyć ból i doprowadzić do zwiększonej ruchomości stawów.

Suplementacja z kwasem hialuronowym

Najskuteczniejsze, potwierdzone klinicznie, suplementy diety na stawy to te z wysoką zawartością kwasu hialuronowego. Najlepiej przyjmować specjalnie opracowane – z kompleksem kwasu hialuronowego i chondroityny w postaci płynnej, np. Hyalutidin HC Aktiv. Ten suplement diety w płynie zawierający specjalne łańcuchy chemiczne kompleksu kwasu hialuronowego i chondroityny szybciej się wchłania i trafia do miejsc, w których jest na niego największe zapotrzebowanie. To „zastrzyk bez ukłucia”, który szybko i bez obciążania żołądka jest przyswajany i dostaje się do torebki stawowej. Potwierdzają to rehabilitanci i sportowcy, którzy na co dzień mają do czynienia z bólem stawów.


– Zauważyłem, że połączenie stosowania nowoczesnych metod rehabilitacji i dodatkowej suplementacji poprzez podawanie Hyalutidin HC Aktiv daje efekt  przyśpieszenia procesu gojenia i poprawy sprawności aparatu ruchu. Z moich doświadczeń uzyskanych w trakcie mojej edukacji i praktyki zawodowej uważam, że stosowanie takiego preparatu jakim jest Hyalutidin ma pozytywny wpływ nie tylko na osoby chore ale również zalecam stosowanie  przez sportowców w ramach profilaktyki jako zapobieganie kontuzjom, urazom i przeciążeniom – mówi Adam Szyszka, rehabilitant, fizjoterapeuta, absolwent AWF Katowice na kierunku fizjoterapia.